Centrum Fitoterapii - Szkolenia

Panie i Panowie Farmaceuci

Centrum Fitoterapii LABOFARM w Gdańsku zaprasza do udziału w ogólnopolskim cyklu konferencji "Opieka fitoterapeutyczna".
Jest to cykl konferencji szkoleniowych o szerokiej problematyce, poświęconych w tym roku głównie fitoterapii w opiece farmaceutycznej stosowaniu leków ziołowych w profilaktyce zdrowotnej i w terapii oraz zagadnieniom pokrewnym. Także odsprzedaży leków w trudnych dla pacjenta czasach.

Cykl konferencji jest kontynuacją dwunastoletniej już tradycji spotkań – farmaceutycznych forów z udziałem wybitnych specjalistów – w prowadzonym przez LABOFARM Centrum Fitoterapii w Gdańsku – jedynej tego rodzaju placówce w kraju.

Teraz wychodzimy na cały kraj z naszą misją edukacyjną, zapisaną w programie Centrum Fitoterapii i w koncepcji kwartalnika PANACEA.

Konferencje – atrakcyjne, bogate w treści merytoryczne i do praktycznego zastosowania – będą się odbywały nie tylko w Gdańsku, ale także w innych miastach wojewódzkich, m.in. we współpracy z Okręgowymi Izbami Aptekarskimi. Raz w roku odbywać się będą ogólnopolskie spotkania w Centrum Fitoterapii w Gdańsku.

Wysoki poziom merytoryczny konferencji – w ramach cyklu szkoleń - gwarantują wybitni znawcy przedmiotu – farmaceuci, fitoterapeuci, ludzie nauki, tacy jak m.in. prof. dr hab. Kazimierz Głowniak, kierownik Katedry Farmakognozji z Pracownią Roślin Leczniczych UM w Lublinie, dr hab. Mirosława Krauze-Baranowska, kierownik Katedry i Zakładu Farmakognozji z Ogrodem Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, czy dr hab. prof. UM w Poznaniu Irena Matławska, kierownik Katedry i Zakładu Farmakognozji Uniwersytet Medycznego im. K. Marcinkowskiego.

Praktyczne pożytki z udziału w konferencjach będą dotyczyły nie tylko zagadnień ściśle związanych z farmacją i fitoterapią, ale także marketingu i racjonalnej sprzedaży produktów leczniczych w aptece oraz kwestii pokrewnych: jakości leku roślinnego w konfrontacji z wszechobecnym suplementem diety, studium przypadków stosowania fitoterapii w różnych schorzeniach, interakcje leków roślinnych, sprzedaż i marketing leków z kategorii OTC, regulacje prawne europejskie i polskie (Prawo farmaceutyczne).

Merytoryczny program CYKLU KONFERENCJI "OPIEKA FITOTERAPEUTYCZNA" konsultujemy ze specjalistami ze środowisk akademickich oraz z OIA.

Z przeprowadzonego przez LABOFARM wstępnego sondażu wynika, że cykl szkoleń - został już na tym wstępnym etapie uznany przez środowisko farmaceutów za pożyteczny. Spodziewamy się wysokiej frekwencji.