Leki roślinne

Leki Labofarmu wytwarzane są ze zmikronizowanych surowców roślinnych. W ten sposób wyróżniają się one wśród dostępnych na rynku preparatów ziołowych. Optymalny efekt terapeutyczny uzyskiwany jest poprzez tabletkowanie sproszkowanych surowców roślinnych. Pozwala to na zachowanie w surowcach wszystkich składników, posiadających właściwości lecznicze, a zatem na wykorzystanie efektu synergii związków czynnych, występujących w poszczególnych składnikach leków.

Zalety tabletek wytwarzanych wg oryginalnej technologii IWLF Labofarm:

  1. Tabletki wyprodukowane są na bazie standaryzowanego sproszkowanego surowca,   wyróżniają się kompleksowym działaniem wszystkich substancji czynnych obecnych w roślinie i zminimalizowane działania niepożądane. 
  2. Tabletki posiadają naturalny zapach, smak i wygląd,  nie zawierają barwników, substancji smakowo- zapachowych oraz substancji konserwujących i powlekających
  3. Kontrola jakości obejmuje: uprawy, surowce, materiały wyjściowe, procesy i warunki produkcji, produkty gotowe.
  4. Badania trwałości pozwalają na wydłużenie okresu ważności tabletek do 3 lat.
  5. Standaryzacja na zawartość związków czynnych pojedynczej dawki (tabletki) pozwala na dostosowanie terapii do indywidualnych cech osobniczych pacjenta.
  6. Zastosowanie charakterystycznych kolorowych zamknięć ułatwia identyfikację leków, a etykieta typu „booklet” zawierająca ulotkę zapewnia stały dostęp do informacji o leku.