Equicalm

  Equicalm
  • działanie wspomagające w stanach nadmiernej pobudliwości oraz w sytuacjach napięcia nerwowego
  • szczególnie zalecany dla koni niespokojnych i będących pod wpływem działania bodźców stresowych w celu zachowania ich prawidłowej kondycji psychicznej

EQUICALM jest mieszanką paszową przeznaczoną dla koni, w której skład wchodzą najwyższej jakości, naturalne substancje zawarte w zielu serdecznika. Wykazuje ona działanie wspomagające w stanach nadmiernej pobudliwości oraz w sytuacjach napięcia nerwowego, które są skutkiem oddziaływania niekorzystnych bodźców zewnętrznych na organizm takich jak transport, zmiana środowiska i inne. Szczególnie zalecany dla koni niespokojnych i będących pod wpływem działania bodźców stresowych w celu zachowania ich prawidłowej kondycji psychicznej. Zalecany również do stosowania, jako środek pomocniczy, przy niestrawnościach wywołanych skurczem mięśni gładkich przewodu pokarmowego, we wzdęciach i w zaparciach oraz jako środek wspomagający prawidłowe funkcjonowanie wątroby.


Ziele serdecznika (Leonuri Herba), dzięki obecności w swoim składzie cennych i jednocześnie naturalnych składników czynnych, działa łagodnie uspokajająco wpływając dobroczynnie na układ nerwowy oraz na pracę mięśnia sercowego. Wykazuje również działanie przeciwskurczowe w obrębie przewodu pokarmowego, regulując w ten sposób w osłabioną motorykę jelit w zaburzeniach trawiennych.

Dawkowanie:
Podawać doustnie po wymieszaniu na mokro z paszą.

Konie dorosłe: 2 razy dziennie po 15g, tj. po 1 załączonej miarce.
Źrebięta: 1 dziennie po 7 g, tj. po 0,5 załączonej miarki.
Kuce: 2 dziennie po 7 g, tj. po 0,5 załączonej miarki.

Opakowania:
200 g- zapewnia skuteczne stosowanie przez 7 dni
400 g- zapewnia skuteczne stosowanie przez 14 dni

Galeria zdjęć