Title Image

O nas

„Pomysł mgr. farm. Tadeusza Pawełka był genialnie prosty: wykorzystać zmikronizowane zioła do stworzenia nowoczesnej postaci leku, który można mieć przy sobie; który można wykorzystać w każdym momencie!” (prof. dr hab. n. farm. Irena Matławska).

Innowacyjno-Wdrożeniowe Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm – Mgr farm. Tadeusz Pawełek jest jedną z wiodących firm farmaceutycznych o profilu zielarskim w Polsce.

Działalność Labofarmu obejmuje rejestrację, wytwarzanie, dystrybucję i sprzedaż produktów roślinnych leczniczych.
Wyróżniają się one wysoką jakością, bezpieczeństwem i skutecznością.
Atutem jest także bardzo korzystna relacja efektu terapeutycznego w stosunku do ceny tych produktów.

I. Synergia substancji czynnych

Innowacyjna technologia LABOFARMU chroni surowce przed niekorzystnymi skutkami procesu ekstrakcji chemicznej.
Zbierane i przetwarzane w kontrolowanych warunkach, standaryzowane części roślin są mikronizowane, bez naruszania delikatnej równowagi fitochemicznej.
Wykorzystując całą część rośliny zamiast tylko ekstraktu, zachowujemy naturalne, pierwotne proporcje występujących w roślinach substancji farmakologicznie czynnych.
Obecne w roślinie różne związki czynne mogą ze sobą współdziałać i poprawiać dostępność substancji czynnej dla organizmu, a przez to zwiększać jej skuteczność.
Wykorzystanie efektu synergii – działania wszystkich składników, posiadających właściwości lecznicze – zapewnia pacjentowi optymalny efekt terapeutyczny – po zastosowaniu wskazanej dawki gotowej postaci leku.

II. Własny, czysty surowiec

Surowce roślinne, służące do produkcji leków ziołowych LABOFARMU, nie pochodzą z przydrożnych rowów…
Są pozyskiwane z własnych, ekologicznych upraw, potwierdzonych europejskim certyfikatem ekologiczności.
Uprawy są ściśle monitorowane, a zbiór rozpoczyna się w takim stadium wegetacji, w którym zbierana część rośliny zawiera największą ilość substancji czynnych.
Od tego zależy bowiem m.in. zawartość związków czynnych w surowcu.
Poziom zawartości związków czynnych w surowcu zależny jest od wielu czynników: odmiany rośliny, warunków uprawy, terminu zbioru, jakości gleby, warunków suszenia.
Wyselekcjonowane odmiany ziół, uprawianych przez LABOFARM, zawierają związki czynne znacznie przewyższające surowce normalnie dostępne na rynku.

III. Kontrolowany proces produkcji

LABOFARM przykłada szczególną wagę do standardów jakości: norm przyjętych na obszarze Unii Europejskiej.
Kontrola jakości w LABOFARMIE obejmuje wiele działań związanych z wytworzeniem wysokiej jakości produktu.
Badania prowadzone są już na etapie uprawy i pozwalają na określenie właściwego terminu zbioru.
Następnie substancje roślinne badane są szczegółowo, zgodnie z monografiami FARMAKOPEI POLSKIEJ lub FARMAKOPEI EUROPEJSKIEJ.
Na dalszych etapach wytwarzania prowadzone są kontrole parametrów procesów produkcyjnych i półproduktów – aż do produktu leczniczego.
Przed zwolnieniem do obrotu, produkt leczniczy badany jest szczegółowo na zgodność z odpowiednią specyfikacją.
Kontrola jakości obejmuje również opracowywanie i walidację metod analitycznych, realizację programu badań trwałości oraz monitoring mikrobiologiczny warunków wytwarzania.

IV. Jakość w każdej tabletce

Standaryzacja leku roślinnego to ujednolicenie związków czynnych w każdej tabletce.
To pewność, że lek w trakcie procesu technologicznego nie utracił odpowiedniej ilości związków czynnych, odpowiedzialnych za efekt terapeutyczny.
Pozwala również na dokładne określenie dawkowania, uzależnione od wrażliwości osobniczej pacjenta.
Uważa się, że standaryzacja leku roślinnego jest trudna. Podobnie dawkowanie. Wszystko zależy jednak od jasnych procedur i od troski o jakość w procesie wytwarzania.
Tym kryteriom LABOFARM poświęca szczególną uwagę.
Standaryzacja surowca zapewnia odpowiednią wartość surowca wyjściowego oraz efektywność farmakologiczną gotowej formy produktu roślinnego.

V. Przewaga produktów LABOFARMU

  1. Tabletki wyprodukowane są głównie na bazie standaryzowanego, sproszkowanego surowca. Wyróżniają się kompleksowym działaniem wszystkich substancji czynnych, obecnych w roślinie, i zminimalizowanymi działaniami niepożądanymi.
  2. Tabletki posiadają naturalny zapach, smak i wygląd. Nie zawierają barwników, substancji smakowo-zapachowych oraz substancji konserwujących.
  3. Kontrola i zapewnienie jakości obejmuje wszystkie etapy prowadzące do otrzymania tabletek: od plantacji, surowców, po sam proces wytwarzania i gotową formę produktu końcowego. Długoterminowe badania trwałości potwierdzają jakość produktu leczniczego.
  4. Standaryzacja na zawartość związków czynnych pojedynczej dawki (tabletki) pozwala na dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb i cech osobniczych pacjenta.

Labofarm zapewnia kompletną gamę produktów leczniczych zarejestrowanych i wprowadzanych do obrotu. Wszystkie leki Labofarmu, dostępne w postaci tabletek oraz ziół do zaparzania.

 

en_GBEN