WIADOMOŚCI

10 listopad 2010
Optymalny efekt terapeutyczny
Optymalny efekt terapeutyczny

Wykorzystanie efektu synergii – działania wszystkich składników, posiadających właściwości lecznicze - zapewnia pacjentowi optymalny efekt terapeutyczny, po zastosowaniu wskazanej dawki gotowej postaci leku.

10 listopad 2010
Dziurawiec na depresje
Dziurawiec na depresje

Depresja może objawiać się obniżeniem nastroju, objawami zmęczenia, smutku, brakiem apetytu, niskim poziomem koncentracji, utrzymującymi się co najmniej 2 tygodnie. Pomocne w leczeniu depresji, zarówno łagodnej, jaki i umiarkowanej jest ziele dziurawca. Leki z dziurawca są dobrze tolerowane i mają podobną skuteczność działania do przeciwdepresyjnych leków syntetycznych, jednakże wykazują znacznie rzadsze objawy niepożądane. Długotrwałe przyjmowanie preparatu z dziurawca zwiększa wrażliwość na promieniowanie UV-A i może powodować reakcje fototoksyczne. Nie ma przeciwwskazań do długotrwałego stosowania tego typu preparatów, lecz jeśli dolegliwości utrzymują się dłużej niż 4-6 tygodni zalecana jest porada lekarza.

10 listopad 2010
Leczenie przeziębień
Leczenie przeziębień

Zmiany chorobowe podczas przeziębienia obejmują błonę śluzową nosa i gardła, często także krtań, tchawicę i oskrzela; charakteryzują się nagłym początkiem, uczuciem drapania w gardle i nosie, następnie kichaniem, obfitą i wodnistą wydzieliną z nosa kaszlem, złym samopoczuciem. Zakażenia dróg oddechowych najczęściej wywołane są wirusami, ale mogą je powodować również bakterie, grzyby i pierwotniaki (i te jedynie są wskazaniem do leczenia antybiotykami). Niezwykle pomocne w przeziębieniach jest leczenie ziołami: jeżówką purpurową, wierzbą purpurową, czosnkiem pospolitym, lipą, bzem czarnym, rumiankiem pospolitym, szałwią lekarską, prawoślazem lekarskim oraz dziką różą. Lekceważenie przeziębień i niewłaściwe postępowanie może być przyczyną powikłań: nadkażeń bakteryjnych i grzybiczych; zapalenia ucha środkowego, zatok przynosowych, płuc, opon mózgowordzeniowych; nasilenia objawów chorób już istniejących.