Title Image

Nasze uprawy

Historia

W 2004 roku z przekształcenia tradycyjnego gospodarstwa rolnego powstało gospodarstwo zielarskie specjalizujące się w uprawie i wstępnym przetwórstwie ziół dla potrzeb przemysłu farmaceutycznego.
Labofarm Agro posiada ponad 50 ha użytków rolnych. Ekologiczne uprawy ziół znajdują bliskim sąsiedztwie ekologicznie czystych terenów Borów Tucholskich.
W celu zapewnienia i utrzymania najwyższej jakości ziół wymaganej do produkcji leków w 2006 roku rozpoczęliśmy okres przestawiania (konwersji) z gospodarstwa konwencjonalnego na ekologiczne.
Misją Labofarm Agro jest uprawa ekologicznie czystego surowca do produkcji leków ziołowych w połączeniu z ciągłym rozwojem innowacyjnych metod i technologii upraw.

Jakość i skuteczność zaczyna się od nasiona.

Odpowiedni zbiór a następnie dobór nasion wymaga wielu lat doświadczenia i obserwacji.
Selekcja odmian w obrębie jednego gatunku oraz technologia suszenia, oczyszczenia i przygotowania nasion do siewu to proces niezwykle czasochłonny i skomplikowany.
Na przełomie wielu lat praktyki i współpracy z ośrodkami badawczymi udało nam się uzyskać m.in. odmianę kozłka lekarskiego o niespotykanej na rynku zawartości substancji czynnych.

Zioła do produkcji leków.

Zioła, aby mogły być użyte jako surowiec do produkcji leków muszą być odpowiednio pielęgnowane i kontrolowane w całym procesie uprawy.
Zbiór musi się odbyć w odpowiednim momencie tak aby każdy surowiec spełniał wysokie wymagania farmaceutyczne.
Dlatego wszystkie zioła przed zbiorem są badane na zawartość substancji czynnych tak aby uzyskać surowiec o odpowiedniej skuteczności leczniczej.

Ekologia

W trakcie uprawy i przetwarzania nie mogą być wykorzystywane żadne chemiczne preparaty ochrony roślin jak ma to miejsce przy uprawach konwencjonalnych.
Dzięki temu produkty Labofarm są naturalne i wolne od zanieczyszczeń pestycydami i metalami ciężkimi.
Co roku przechodzimy kontrolę przez jednostkę zewnętrzną, której owocem jest europejski certyfikat ekologiczności.

Ciągle rozwijamy i usprawniamy metody upraw, zmieniający się klimat stawia przed nami nowe wyzwania ale i możliwości.

Plantacje ziół Labofarmu Agro to owoc pasji, wiedzy i ciężkiej pracy wielu ludzi dla zdrowia innych i wiarygodności leków ziołowych.

 

en_GBEN