UKŁAD POKARMOWY – INFORMACJE
Senefol – informacja o leku
SENEFOL, 7,5 mg pochodnych hydroksyantracenu, w przeliczeniu na sennozyd B, tabletki. Wskazania do stosowania: Lek roślinny do stosowania w doraźnym leczeniu zaparć.
Tabletki przeciw niestrawności Labofarm – informacja o leku
TABLETKI PRZECIW NIESTRAWNOŚCI LABOFARM®, tabletka. Lek stosowany jest tradycyjnie w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia, takimi jak: uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, niewystarczające wydzielanie żółci i soku żołądkowego.
Quecor – informacja o leku
QUECOR, 370 mg, tabletki. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie stosuje się w objawowym leczeniu łagodnych biegunek.
Zioła poprawiające trawienie – informacja o leku
INFORMACJE ZAMIESZCZANE NA OPAKOWANIACH ZEWNĘTRZNYCH. PUDEŁKO TEKTUROWE. Zioła poprawiające trawienie Species digestivae. Skład saszetki: Korzeń cykorii podróżnika(Cichorii radix) – 0,690 […]
Zioła wzmagające trawienie – informacja o leku
Zioła wzmagające trawienie. Species stomachicae. Wskazania do stosowania: Stosuje się jako środek zwiększający wydzielanie soku żołądkowego i żółci w braku łaknienia oraz pomocniczo w niestrawności.
Zioła do zmniejszania nadwagi – informacja o leku
Zioła do zmniejszania nadwagi. Species reducentes. Wskazania do stosowania: Pomocniczo jako łagodny lek żółciopędny i moczopędny.
Zioła żółciopędne – informacja o leku
Zioła żółciopędne. Species cholagogae. Wskazania do stosowania: Dolegliwości trawienne (np. wzdęcia i odbijanie) spowodowane zaburzeniami wydzielania żółci.
Zioła przeciwbiegunkowe – informacja o leku
Zioła przeciwbiegunkowe. Species antidiarrhoicae. Wskazania do stosowania: Pić napar w lekkich biegunkach.
Zioła przeczyszczające – informacja o leku
Zioła przeczyszczające. Species laxantes. Wskazania do stosowania: Zaparcia.
Liść mięty pieprzowej – informacja o leku
Liść mięty pieprzowej. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w łagodzeniu objawów zaburzeń trawiennych (niestrawność, wzdęcia).
Owoc kopru włoskiego – informacja o leku
Owoc kopru włoskiego. Foeniculi fructus. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy stosowany w leczeniu objawowym łagodnych, kurczowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, w tym wzdęć i oddawania wiatrów.
Nasienie płesznika – informacja o leku
Nasienie płesznika. Psyllii semen. Wskazania do stosowania: Zaparcia. Stany, w których wskazane jest ułatwienie wypróżnienia.
Ziele dziurawca – informacja o leku
Ziele dziurawca. Hyperici herba FP. Wskazania do stosowania: Wewnętrznie: Wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający trawienie. Zewnętrznie: Do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).
Koszyczek rumianku – informacja o leku
Koszyczek rumianku. Matricariae flos. Wskazania do stosowania: Doustnie: jako środek przeciwskurczowy, łagodnie przeciwzapalny.Na skórę: do okładów i płukanek, jako środek ułatwiający gojenie.
UKŁAD MOCZOWO-PŁCIOWY – INFORMACJE
Urtix – informacja o leku
URTIX, 330 mg, tabletki. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy roślinny tradycyjnie stosowany w zaburzeniach czynnościowych dróg moczowych z utrudnionym oddawaniem moczu u pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego, po wykluczeniu przez lekarza poważnych zmian. Korzeń pokrzywy jest stosowany w celu zwiększenia objętości oddawanego moczu, zwiększenia intensywności oddawania moczu, zmniejszenia ilości zalegającego moczu.
Zioła moczopędne – informacja o leku
Zioła moczopędne. Species diureticae. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy stosowany w celu zwiększenia ilości wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych.
Liść pokrzywy – informacja o leku
Liść pokrzywy. Urticae folium. Wskazania do stosowania: Pomocniczo w leczeniu objawowym dolegliwości stawowych o niewielkim nasileniu oraz pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu, w celu przepłukania dróg moczowych.
Liść brzozy – informacja o leku
Liść brzozy. Betulae folium. Wskazania do stosowania: W łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych, w celu zwiększania ilości wydalanego moczu.
Liść mącznicy – informacja o leku
Liść mącznicy. Uvae ursi folium. Wskazania do stosowania: W łagodnych zakażeniach dróg moczowych, jako środek odkażający.
Ziele skrzypu – informacja o leku
Ziele skrzypu. Equiseti herba. Wskazania do stosowania: Pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu, w celu przepłukania dróg moczowych.
LEKI DERMATOLOGICZNE – INFORMACJE
Zioła ułatwiające gojenie ran – informacja o leku
Zioła ułatwiające gojenie ran. Species advulnantes. Wskazania do stosowania: Lek o działaniu ściągającym stosowany w drobnych otarciach naskórka, zadrapaniach.
Zioła metaboliczne (zioła przeciwtrądzikowe) – informacja o leku
Zioła metaboliczne (zioła przeciwtrądzikowe). Species metabolicae. Wskazania do stosowania: Środek moczopędny stosowany pomocniczo w trądziku młodzieńczym.
UKŁAD NERWOWY – INFORMACJE
Tabletki uspokajające Labofarm – informacja o leku
Tabletki uspokajające Labofarm. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach w zasypianiu.
OPTIMUM Tabletki uspokajające Labofarm powlekane – informacja o leku
OPTIMUM Tabletki uspokajające Labofarm powlekane. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach w zasypianiu.
HYPERHERBA 330 mg – informacja o leku
HYPERHERBA 330 mg tabletka. Wskazania do stosowania: Lek tradycyjnie stosowany w celu łagodzenia występujących przejściowo objawów wyczerpania psychicznego.
VALDIX NOC 400 mg – informacja o leku
VALDIX NOC 400 mg. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w łagodnych objawach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu.
VALDIX FORTE 355 mg – informacja o leku
VALDIX FORTE, 355 mg, tabletki powlekane. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy roślinny stosowany w celu łagodzenia stanów umiarkowanego napięcia nerwowego oraz w zaburzeniach snu.
Zioła uspokajające – informacja o leku
Zioła uspokajające. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem. Lek o działaniu uspokajającym.
Liść melisy – informacja o leku
Liść melisy. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w łagodnych objawach stresu psychicznego i trudnościach w zasypianiu oraz w objawowym leczeniu łagodnych dolegliwości układu pokarmowego w tym wzdęć i oddawania wiatrów.
UKŁAD KRĄŻENIA – INFORMACJE
Tabletki tonizujące Labofarm – informacja o leku
Tabletki tonizujące Labofarm. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie jako lek wspomagający pracę serca i układu krążenia (w przypadku braku obrzęków, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych, oraz kiedy stosowanie innych leków nie jest konieczne).
Tabletki z czosnku Labofarm – informacja o leku
Tabletki z czosnku Labofarm. Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w profilaktyce miażdżycy oraz jako lek łagodzący objawy przeziębienia.
Hiposem – informacja o leku
Hiposem. Wskazania do stosowania:
Tradycyjnie w objawach przewlekłej niewydolności żylnej oraz żylakowatości.
Alliomint 300 mg – informacja o leku
Alliomint. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w profilaktyce miażdżycy oraz przeciw objawom przeziębienia.
Kwiatostan głogu – informacja o leku
Kwiatostan głogu. Wskazania do stosowania: Lek tonizujący pracę serca stosowany w łagodnej niewydolności wieńcowej (przejawiającej się stanami łatwego męczenia się), niewymagającej stosowania silniejszych leków oraz w niewielkim osłabieniu mięśnia sercowego.
UKŁAD ODDECHOWY – INFORMACJE
Echinerba – informacja o leku
Echinerba. Wskazania do stosowania:
Tradycyjnie jako lek pomocniczy w chorobach przeziębieniowych.
Zioła wykrztuśne – informacja o leku
Zioła wykrztuśne. Wskazania do stosowania: Lek o działaniu zwiększającym wydzielanie śluzu, stosowany wspomagająco w kaszlu towarzyszącym podrażnieniu błony śluzowej gardła.
Zioła przeciwkaszlowe – informacja o leku
Zioła przeciwkaszlowe. Wskazania do stosowania: W stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła jako środek osłaniający.
Zioła do płukania gardła – informacja o leku
Zioła do płukania gardła. Species ad gargarisma. Wskazania do stosowania: Stosować w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.
Liść szałwii – informacja o leku
Liść szałwii. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie do stosowania doustnego: w objawowym leczeniu łagodnych dolegliwości trawiennych, takich jak zgaga i wzdęcia, w łagodzeniu nadmiernego pocenia.
Tradycyjnie do stosowania miejscowego: w objawowym leczeniu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, w łagodzeniu stanów zapalnych skóry o niewielkim nasileniu.
LEKI PRZECIWBÓLOWE I PRZECIWGORĄCZKOWE – INFORMACJE
Salicortex – informacja o leku
Salicortex. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie stosowany w celu łagodzenia bólów kostno-stawowych o niewielkim nasileniu, bólów głowy i gorączki towarzyszącej przeziębieniu.
Zioła przeciwgorączkowe – informacja o leku
Zioła przeciwgorączkowe. Wskazania do stosowania: W postaci ciepłego naparu w przeziębieniu z podwyższoną temperaturą ciała.
Kwiat bzu czarnego – informacja o leku
Kwiat bzu czarnego. Wskazania do stosowania: Lek stosowany jest w celu złagodzenia wczesnych objawów przeziębienia.
Kwiatostan lipy – informacja o leku
Kwiatostan lipy. Tiliae flos. Wskazania do stosowania:
W przeziębieniach jako lek przeciwgorączkowy i napotny.