Title Image

Ailments

Heart conditions manifest as a decrease in the coronary flow which limits the optimal function of the myocardium in case of a higher oxygen demand. For heart-related conditions, treatment aids are used during the initial period of lowered cardiovascular fitness, one that does not require other medications and does not have symptoms of circulatory congestion and myocardial impairment for seniors.

Żylakowatość objawia się poszerzonymi i poskręcanymi odcinkami żył powierzchownych kończyn dolnych, widocznych i wyczuwalnych przez skórę. Żylaki powstają wskutek wrodzonej lub nabytej niewydolności zastawek żylnych, co powoduje upośledzenie odpływu i zwiększenie ciśnienia hydrostatycznego krwi w żyłach powierzchniowych. Stan taki może prowadzić do zaburzeń miejscowych odżywiania tkanek z ich przebarwieniem, rozpadem i powstaniem owrzodzenia żylakowatego. Produkty stosowane w leczeniu stanów zapalnych naczyń krwionośnych, działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i zwiększają napięcie ścian żył.

Nadmiar cholesterolu może odkładać się w ścianach tętnic powodując groźne zwężenia (miażdżycę). Nadmiar cholesterolu jest jedną z przyczyn choroby zwyrodnieniowej tętnic, w której na wewnętrznej powierzchni ścian tętnic tworzą się blaszki miażdżycowe zwężające naczynie i upośledzające prawidłowy przepływ krwi. W nadmiarze cholesterolu stosuje się produkty obniżające ciśnienie tętnicze, odkładanie się cholesterolu w naczyniach krwionośnych i zmniejszanie jego stężenia w surowicy, działające antyagregacyjnie i zwiększające aktywność fibrynolityczną.

Miażdżyca jest to choroba zwyrodnieniowa tętnic, w której na wewnętrznej powierzchni ścian tętnic tworzą się blaszki miażdżycowe zwężające naczynie i upośledzające prawidłowy przepływ krwi. Powstawanie miażdżycy związane jest z dietą, zwłaszcza zawierającą duże ilości nasyconych tłuszczów oraz z wysokim stężeniem lipoprotein małej gęstości (LDL) we krwi. Wysokie ciśnienie krwi wpływa również uszkadzająco na tętnice i pogłębia chorobę. Miażdżyca z kolei potęguje nadciśnienie, może upośledzać dopływ krwi do kończyn i bywa często przyczyną zgorzeli kończyn. W miażdżycy stosuje się produkty obniżające ciśnienie tętnicze, odkładanie się cholesterolu w naczyniach krwionośnych i zmniejszanie jego stężenia w surowicy.

Przeziębienie jest to zapalenie błony śluzowej gardła i nosa spowodowane przez jeden z rodzajów wirusów. Oprócz drogi kropelkowej do zakażenia dochodzi często przez dotyk, a wrotami zakażenia bywają spojówki. Stany zapalne błony śluzowej objawiają się obrzękniętą błoną śluzową, co utrudnia lub uniemożliwia przepływ powietrza. Gruczoły śluzowe stają się nadmiernie aktywne i produkują duże ilości śluzu. Prowadzi to do powstania wodnistej wydzieliny. W leczeniu przeziębień stosuje się produkty wspomagające leczenie początkowych objawów tej choroby, również z podwyższoną temperaturą oraz kaszlem.

Bóle głowy mogą stanowić jeden z objawów przeziębienia, ale mogą też powstawać wskutek rozszerzenia tętnic głowy. Rozrzedzenie tętnic poprzedzone jest ich zwężeniem (kurczem), co często powoduje chwilowe zaburzenie czynności mózgu. Mogą wystąpić również przejściowe zaburzenia neurologiczne. W bólach głowy stosuje się preparaty wykazujące działanie przeciwbólowe, również przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Depresja jest to stan smutku i niezadowolenia, zwykle długotrwały. Może być normalną reakcją na przykre zdarzenia lub może być objawem rzeczywistej choroby depresyjnej. Patologiczna depresja cechuje się poczuciem beznadziejności i nieproporcjonalną do przyczyny reakcją przygnębienia i lęku. Obecne jest spowolnienie czynności ruchowych i psychicznych, trudności w koncentracji, czynienie wyrzutów i oskarżeń pod swoim adresem oraz utrata szacunku do samego siebie. W nastrojach depresyjnych stosuje się produkty ładzące stany depresyjne i pomagające w utrzymaniu równowagi emocjonalnej.

Trudności w zaśnięciu lub zbyt krótki czas snu są bardzo częstym zjawiskiem i są zwykle spowodowane zmartwieniem, napięciem, depresją, bólem, ale mogą też być związane z podeszłym wiekiem. Zapotrzebowanie na sen jest osobniczo zróżnicowane, a osoby, które śpią niewiele, rzadko lub w ogóle, odczuwają szkodliwe tego skutki dla zdrowia. W trudnościach w zasypianiu stosuje się produkty osłaniające OUN przed stresem dnia codziennego, pozwalające na odhamowanie psychiczne, sprzyjające powstawaniu pogotowia snu i ułatwiające zasypianie.

pl_PLPL