Zapytaj eksperta


Naturalne ziołolecznictwo

Dzień dobry, jaka jest różnica w działaniu produktu: "Tabletki uspokajające" a Valdix? Czy znane jest działanie preparatu na osoby autystyczne, mające problemy z zasypianiem?

Odpowiedź

Witam,

W odpowiedzi na Pana e-mail przesyłam następujące informacje: Tabletki uspokajające Labofarm® są produktem leczniczym zawierającym w swoim składzie 4 roślinne substancje czynne o działaniu uspokajającym:

- korzeń kozłka,

- szyszka chmielu,

- liść melisy,

- ziele serdecznika.Rośliny te mają ten sam kierunek działania, czyli wykazują działanie uspokajające i ułatwiające zasypianie. Dla tego produktu zostały przeprowadzone badania kliniczne. W załączeniu przesyłam publikację opisującą te badania. http://www.panacea.pl/articles.php?id=32Tabletki uspokajające Labofarm® mają następujące wskazania: "Tradycyjnie w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach w zasypianiu."

Przesyłam również ulotkę informacyjną dla leku Tabletki uspokajające Labofarm®: (prosze szukać na stronie)Produkt leczniczy Valdix® jest monopreparatem, czyli produktem zawierającym jedną substancję czynną, w tym przypadku korzeń kozłka. Zgodnie z monografią wspólnotową EMEA dla korzenia kozłka, lek Valdix® stosuje się "Tradycyjnie w łagodnych stanach niepokoju i trudnościach w zasypianiu." W załączeniu przesyłam monografię wspólnotową dla korzenia kozłka:Przesyłam również ulotkę informacyjną dla leku Valdix®: (ulotka na stronie) Podsumowując, oba produkty wykazują ten sam kierunek działania, różnią się natomiast składem. Przed zastosowaniem leku należy uważnie przeczytać ulotkę informacyjną dołączoną do opakowania i zwrócić szczególną uwagę na informacje dotyczące stosowania leku tj. przeciwwskazania do stosowania, stosowanie z innymi lekami, stosowanie u dzieci, stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią, stosowanie związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn, działania niepożądane. Niestety nie posiadam żadnych informacji dotyczących stosowania naszych preparatów u osób autystycznych.

Labofarm
more